Δευτέρα, 4 Φεβρουαρίου 2008

"Ροζ" DVD: αποτελεί αποδεικτικό υλικό?

Διαβάστε στη σημερινή "Ελευθεροτυπία" ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο του Χρ. Ζέρβα για το τί προβλέπει το Σύνταγμα και τί οι νόμοι αλλά και για τη νομολογία σχετικά με το αν αποτελούν νόμιμα αποδεικτικά μέσα όσα έχουν αποκτηθεί κατά παράβαση των αρχών του απορρήτου της εμπιστευτικής επικοινωνίας (άρθρο 19 Σ), του ασύλου της κατοικίας και του απαραβίαστου της ιδιωτικής και οικογενειακής ζωής (άρθρο 9 Σ) καθώς και της προστασίας των προσωπικών δεδομένων (9Α Σ).

Δεν υπάρχουν σχόλια: